wersja mobilna
Online: 666 Czwartek, 2017.12.14
W katalogu znajduje się: 1271 firm i 9049 produktów
igus sp. z o.o.

igus sp. z o.o.

ul. Działkowa 121 c
02-234 Warszawa (woj. mazowieckie)

tel. 022 863 57 70
faks. 022 863 61 69

www: www.igus.pl
E-mail: igus@igus.pl

Kategorie Firmy - igus sp. z o.o.

Podzespoły elektroniczne » Podzespoły elektromechaniczne » Produkcja elektroniki » Urządzenia i maszyny »
Złóż ofertę
Wizyt: 16746
Swoboda konstruowania z firmą igus na targach Taropak 2016
Dodano: 2016-09-22 12:46:59
Dzięki nowoczesnym wysokogatunkowym tworzywom sztucznym ślizgowe łożyska liniowe znajdują coraz szersze zastosowanie. Dla rozwoju projektowania i uwolnienia kreatywności, igus - specjalista od tworzyw sztucznych w ruchu - oferuje szeroki wybór systemów liniowych umożliwiających realizowanie zupełnie nowych, indywidualnych pomysłów.

Technika liniowa obejmuje bardzo szeroki zakres zastosowań, od klasycznej budowy maszyn po nowe rozwiązania w dziedzinie automatyki. Fundamentem rozwiązań liniowych oferowanych przez igus są łożyska ślizgowe, które w odróżnieniu od obiegowych łożysk kulkowych, są zbudowane z elementów ślizgowych, wykonanych z wysokogatunkowych tworzyw sztucznych. W porównaniu do łożysk kulkowych dają one techniczne zalety w napędach oraz w technice liniowej: mniejsze naciski dzięki większej powierzchni kontaktu z wałkiem lub szyną prowadzącą, co umożliwia stosowanie wałków o mniejszej twardości oraz niemetalowych elementów współpracujących. W skrajnych przypadkach cienkościenne elementy z tworzyw sztucznych mogą wykonywać ruch ślizgowy po każdej powierzchni. Konstruktorzy z firmy igus preferują anodowane szyny aluminiowe. Są one lekkie i zapewniają dużą swobodę formowania kształtu. Dzięki temu można tworzyć indywidualne profile. Takiej swobody nie da się zapewnić w przypadku kulkowych łożysk obiegowych z hartowanej stali. W ten sposób firma igus spełnia wymagania dotyczące zmniejszania przestrzeni montażowej oraz masy.

Zamontować i zapomnieć

Raz zainstalowane łożyska liniowe zachowują mały współczynnik tarcia przez cały okres obliczonej żywotności: bez smarowania i bez konserwacji. Cecha ta jest szczególnie ważna ze względu na stale rosnący stopień automatyzacji środowiska pracy, jak np. w przypadku drukarek 3D i skanerów, które po zainstalowaniu u projektanta lub architekta muszą niezawodnie działać przez cały okres eksploatacji. W tym kontekście ważną rolę odgrywa też niski poziom hałasu wytwarzanego przez elementy produkowane przez firmę igus: łożyska liniowe pracują cicho, ponieważ nie występuje w nich mechaniczne toczenie się twardych elementów, do jakiego dochodzi w przypadku kulek metalowych lub ceramicznych. Także w innych obszarach automatyki, gdzie użytkownicy jeszcze dziś myślą o mechanizmach śrubowo-tocznych, firma igus zastępuje kosztowne elementy toczne niedrogimi, bezsmarowymi napędami śrubowymi. Ponadto, geometria śruby napędowej jest precyzyjnie dostosowana do tworzyw sztucznych. Sprawność napędów śrubowych igus została zwiększona dzięki nowym rozmiarom – o skokach od 1 do 80 mm – a także nowym materiałom nakrętek. Dzięki temu otwierają się dla nich nowe obszary zastosowań w automatyce oraz w transporcie bliskim.

Produkty firmy igus dzięki swoim zaletom: bezsmarowności i bezobsługowości, odporności na zmywanie i czystej pracy, są idealnym rozwiązaniem do aplikacji w technice pakowania. Aby zapoznać się z całą gamą produktową łożysk ślizgowych dry-tech, e-prowadników kablowych, kabli chainflex oraz z innymi produktami zapraszamy na stoisko nr 23 w hali nr 3 na targach TAROPAK2016.

Pozostałe wydarzenia firmy:
Wygięte prowadnice liniowe od igus®!
Dodano: 2016-03-08 11:06:45
Inteligentne tworzywa sztuczne igus®
Dodano: 2016-04-22 13:42:57
Trzy nagrody iF Design dla produktów igus
Dodano: 2016-05-30 08:05:21
Wakacyjny konkurs igus® na facebook’u!
Dodano: 2016-07-13 13:27:41
Mały napęd liniowy do wielkich zadań
Dodano: 2017-02-28 13:37:41